Home Aktualności POLSKIE PRODUKTY – GLOBALNE DOŚWIADCZENIA WYKONAWCÓW
POLSKIE PRODUKTY – GLOBALNE DOŚWIADCZENIA WYKONAWCÓW
0

POLSKIE PRODUKTY – GLOBALNE DOŚWIADCZENIA WYKONAWCÓW

0
0

Grupa Selena jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowo polskim kapitałem oraz ponad 25-letnią tradycją. Jej korzenie sięgają Dolnego Śląska, a główna siedziba spółki znajduje się we Wrocławiu. Obecnie Selena jest jednym z trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie.

Działalność firmy Selena obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktu: począwszy od zaawansowanych badań we własnych laboratoriach przez produkcję, dystrybucję aż po sprzedaż. Selena posiada 33 spółki w 17 krajach oraz 16 zakładów produkcyjnych i jest jedyną polską firmą z branży chemii budowlanej, która sprzedaje produkty w 70 krajach na czterech kontynentach. Wiodąca marka Seleny – Tytan Professional – jest stosowana i doceniana przez wykonawców niemal na całym świecie. W zależności od grupy produktowej udział Seleny w rynku waha się od kilkunastu do niemal czterdziestu procent.

DROGA NA SZCZYT
Grupa Selena powstała w 1992 roku, by dwa lata później – wtedy jeszcze jako dystrybutor – znaleźć się wśród ośmiu czołowych przedsiębiorstw w branży silikonów w Polsce. Jednocześnie firma w sposób pionierski rozpoczęła edukację rynku i wykonawców w zakresie nowych technologii zastosowanych w swoich produktach. Od początku działalności Selena kładła duży akcent na własną produkcję oraz wysoką jakość dostarczanych wyrobów. W 1996 roku otwarto zakład produkcyjny silikonów „Carina” znajdujący się w Siechnicach. W 1999 roku w Dzierżoniowie uruchomiono „Orion” – produkujący piany poliuretanowe, a następnie „Librę” – w której powstają kleje montażowe. W kolejnych latach Grupa Selena przejęła dwa zakłady – Matizol oraz Tytan EOS. Obecnie Spółka posiada również zakłady produkcyjne zlokalizowane w Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Hiszpanii, Kazachstanie i we Włoszech. Od 2000 r. firma rozpoczęła ekspansję na rynki międzynarodowe. Obecnie jako producent i dostawca szerokiej gamy produktów dla profesjonalnych wykonawców i użytkowników indywidualnych operuje w Polsce oraz na 4 kontynentach (w wybranych krajach). Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów aż w 70 krajach. Produkty firmy można znaleźć m.in. w Chinach, Korei, Kazachstanie, Rosji, Turcji, Hiszpanii, Finlandii, Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

KREATOR NOWYCH ROZWIĄZAŃ
Międzynarodowe doświadczenia zdobywane na wielu różnorodnych rynkach pozwalają Grupie Selena na szybki i wszechstronny rozwój – jest to firma innowacyjna, kreująca nowe rozwiązania dostosowane do rosnących potrzeb użytkowników. W ofercie znajdują się piany poliuretanowe, kleje, pianokleje, uszczelniacze, systemy ociepleń budynków, produkty do izolacji, masy polimerowo-bitumiczne, powłoki hydroizolacyjne, systemy i akcesoria budowlane. Do portfolio marek dedykowanych różnym segmentom rynku należą m.in. Tytan Professional, COOL-R, Matizol, Artelit i dodatkowo na rynkach zagranicznych Quilosa, Polyfix, Dr Schenk. Działalność Grupy obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktu: począwszy od zaawansowanych badań zespołu R&D przez produkcję, dystrybucję, marketing aż po sprzedaż na całym świecie. Dzięki temu firma ma pełną kontrolę nad efektami swoich działań i może zagwarantować utrzymanie najwyższych, światowych standardów, zdobywając rokrocznie międzynarodowe certyfikaty jakości. Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Spółka została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w ramach konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Trwały Sukces” oraz otrzymała m.in. tytuł Teraz Polska w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”. Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

open