Home Aktualności NOWA FABRYKA, NOWE RYNKI, NOWE PRODUKTY
NOWA FABRYKA, NOWE RYNKI, NOWE PRODUKTY
0

NOWA FABRYKA, NOWE RYNKI, NOWE PRODUKTY

0
0

Nowa fabryka, nowe rynki, nowe produkty – pod takim hasłem odbyło się otwarcie nowej hali produkcyjnej w Fabryce Domów Modułowych Unihouse (Oddział Unibep SA) w Bielsku Podlaskim.

Fabryka działa od 2010 roku i była rozbudowywana kolejno w latach 2014 i 2017 zwiększając powierzchnię hal z 4 700 m² do 19 tys. m² obecnie, zwiększając potencjał produkcyjny od 250 do 2000 modułów rocznie, a także realizując nowe place składowe i lokalizując obok fabryki lądowisko dla helikopterów.

Z modułów firma wznosi budynki mieszkalne i użyteczności publicznej głównie na rynkach skandynawskich w Norwegii i Szwecji. Od trzech lat jest dostawcą modułów dla firmy CRAMO, która realizuje obiekty również na rynku skandynawskim i w Niemczech.

Unihouse zapowiedział kilka nowych produktów i potwierdził swoją gotowość do wejścia na nowe rynki. Takim nowym, już realizowanym, pomysłem jest projekt badawczy domu zeroenergetycznego, który firma finansuje, opracowuje i testuje w swojej fabryce domów.

Unihouse postanowił obalić mity na temat budownictwa drewnianego. W tym celu podczas wydarzenia zorganizował seminarium, podczas którego poinformował, że w Bielsku Podlaskim powstanie pierwszy budynek wielorodzinny – drewniany!

„Apartament plus” to kolejna propozycja firmy dla Programu Mieszkanie Plus. Na ukończeniu jest również ciekawy „modułowy” projekt powtarzalny szpitala i szansa na jego pierwszą realizację w Afryce!

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

open